Lubisz podziwiać obraz w wysokiej jakości? Zerknij na nowe telewizory HiSense

 Lubisz podziwiać obraz w wysokiej jakości? Zerknij na nowe telewizory HiSense

Zdecydowanie najpopularniejszymi markami na rynku telewizorów w Polsce są Samsung, Sony, Philips czy LG. Pewną monotonię przerywa jednak HiSense, które coraz śmielej poczyna sobie w świecie „TV-ków”. Tym razem firma prezentuje dwa modele z górnej półki. Niewątpliwie przypadną do gustu fanom gier, ale również tym, lubującym się w filmach i serialach.

HiSense U9GQ 4K – Mini LED-owy 75-calowy panel

Jak zostało to wspomniane w nagłówku, model U9GQ wykonany został w technologii Mini LED, która zakłada ponad 10 tysięcy diod podzielonych na niemal 2000 stref. Co jeszcze do zaoferowania ma ten model? Rozdzielczość 4K (3840×2160), odświeżanie 120 Hz, a także wsparcie dla technologii HDR i Smart TV. Pod 75-calowy panel podpiąć będzie można urządzenia za pomocą portów HDMI 2.1.

Dla fanów OLED-a przygotowano A9G

Jak można wnioskować po długości nazwy, A9G nie jest aż tak zaawansowanym tworem jak wcześniej wymieniony U9GQ. Trzeba jednak przyznać, że i ten model nie ma się czego wstydzić. Mowa tutaj o panelu 55 lub 65 cali, który dysponuje rozdzielczością 4K (3840×2160). Poza tym znalazło się tutaj miejsce dla technologii HDR, odświeżania 120 Hz czy Smart TV. Jest to zatem ten sam zestaw, co we wcześniej wymienionym modelu. Główną zmianą względem U9GQ jest maksymalna jasność wynosząca 1000 nitów w opozycji do 3000 w wyższym modelu.

Wygląd, dostępność i cena

Design nowych telewizorów HiSens może się podobać. Oba modele nie emanują specjalnie grubymi ramkami, a głośnik stworzony na wzór soundbara tworzy niezły efekt. Jeśli chodzi o dostępność i ceny – nie mamy dobrych informacji. W zasadzie to nie mamy żadnych informacji. Na ten moment producent nie określił, czy telewizory będą w ogóle dostępne w Polsce, a jeśli tak, to w jakich cenach. Na pewno będą to propozycje tańsze od podobnych modeli Samsunga czy LG, jednak w portfelu trzeba będzie i tak przygotować kilka ładnych tysięcy, szczególnie za U9GQ.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *