Xiaomi Watch Color 2 – smartwatch idealny?

 Xiaomi Watch Color 2 – smartwatch idealny?

Chiński producent ma na swoim koncie naprawdę dużo udanych urządzeń. Zaliczyć do tej grupy można nie tylko smartfony, ale też opaski sportowe. Na rynku smartwatchy Xiaomi nie jest jeszcze tak popularne jak na innych polach, jednak to może się zmienić. Watch Color 2 to urządzenie, które przyciąga nie tylko niską ceną, ale też niezłym designem i funkcjonalnością.

Xiaomi Watch Color 2 – wygląd zewnętrzny

Choć w kwestii inteligentnych zegarków nie da się wprowadzić wielkich innowacji do designu, Xiaomi przygotowało produkt naprawdę ładny. Klasyczna, okrągła tarcza z dwoma przyciskami na boku oraz gumową bransoletą to zestawienie nader uniwersalne – sprawdzi się zarówno na wycieczkę po górach, jak i oficjalne spotkanie z partnerem biznesowym.

Głównym punktem urządzenia jest oczywiście ekran. Mamy tutaj do dyspozycji wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43 cala oraz zagęszczeniem pikseli 326 PPI. Całkiem nieźle, Xiaomi! Sprzęt oficjalnie będzie dystrybuowany w czterech kolorach – czarnym, białym, czerwonym i żółtym. Prawdopodobnie jednak szybko pojawią się firmy zewnętrzne, które postarają się o to, by paski do tego smartwatcha były zdecydowanie bardziej różnorodne.

Co potrafi Xiaomi Watch Color 2?

Tutaj nie ma dużych zaskoczeń, jednak wszystkie funkcje zdają się tworzyć całkiem solidny zestaw. Do dyspozycji użytkownika oddany zostanie między innymi pulsometr, pulsoksymetr czy dwuzakresowy GPS. Po zebraniu danych z wszystkich czujników możliwe jest oczywiście monitorowanie snu, stresu czy zebranie w jedną tabelę aktywności fizycznej z danego okresu.

Osoby wykorzystujące Watch Color 2 do monitorowania swoich „osiągów” w sportach na pewno nie będą zawiedzione. Zegarek został bowiem wyposażony w 117 trybów sportowych, a wodoszczelność do 5 atmosfer sprawi, że nawet intensywne pojedynki na basenie będą mogły zostać uwiecznione w statystykach.

Dostępność nowego smartwatcha

Jak wiadomo, Xiaomi nierzadko przedstawia produkty, które trafiają tylko na rynek chiński. Podobny los może spotkać też Watch Color 2, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Pierwsza wersja trafiła przecież na rynek europejski, tyle tylko, że pod zmienioną nazwą. W tym przypadku może być podobnie. Warto zatem mniej-więcej znać cenę, jaką konsumenci będą musieli za zegarek zapłacić. W Chinach jest to 999 juanów, co daje około 600 złotych. Jeśli sprzęt pojawi się w Polsce, na pewno trzeba będzie do tego doliczyć całkiem pokaźny procent.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *