Zmiany na Twitterze! Lepsza jakość filmów, napiwki dla twórców w Bitcoinie

 Zmiany na Twitterze! Lepsza jakość filmów, napiwki dla twórców w Bitcoinie

Twitter nie jest najpopularniejszym portalem w Polsce. Trzeba mieć jednak na względzie, że za granicami naszego kraju to właśnie strona z logiem niebieskiego ptaszka jest centrum informacji oraz doniesień. Twórcy napędzani popularnością, cały czas starają się ulepszać platformę, choć jej minimalistyczny zamysł nieco blokuje pomysły. Programiści wzięli zatem na tapet dotychczasową słabą jakość klipów wideo, a także nową funkcjonalność – napiwki dla twórców.

Wreszcie doczekaliśmy się filmów przyzwoitej jakości!

Kiepska jakość materiałów wideo i ich „pikseloza” to problem Twittera od bardzo dawna. Programiści postanowili zatem wziąć się za ten aspekt i wreszcie go naprawić. Tym samym otrzymaliśmy informację, że Twitterowe materiały wideo będą „mniej rozpikselowane dla lepszego doświadczenia podczas oglądania”.

Na ten moment nie wiemy dokładnie, jaką rozdzielczość oferują nowe klipy. Gołym okiem widać jednak, że jakość została znacznie poprawiona, a widoczne i doskwierające piksele zniknęły. Teraz da się ze zrozumieniem obejrzeć nawet dynamiczne ujęcia.

Ulepszony upload filmów funkcjonuje od dziś, czyli 24 września. Zmiana dotyczy oczywiście tylko nowo udostępnionych klipów, a pełnię swoich możliwości aktualizacja rozwinie w przeciągu najbliższych tygodni.

Zarabianie na Twitterze? To możliwe, a teraz jeszcze bardziej dostępne

Napiwki na Twitterze wzbudziły niemałe kontrowersje. Okazuje się jednak, że funkcja ta ma rację bytu, a jej rozwinięcie poprzez dodanie nowej formy płatności, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Od teraz twórcy, którzy zdecydowali się na włączenie funkcji napiwków będą mogli otrzymać bonus finansowy w postaci Bitcoina. Jeśli jesteście w posiadaniu jakiegoś BTC, możecie przelać go ulubionemu twórcy! Kto wie, może dzięki ułamkowi tej wirtualnej monety stanie się za kilka lat milionerem?

Oficjalnie konto Twittera na… Twitterze tak komentuje całe przedsięwzięcie:

Chcemy, aby wszyscy na Twitterze mieli dostęp do różnych sposobów na zarabianie. Cyfrowe waluty przyciągają coraz więcej osób do udziału w gospodarce i pomagają ludziom przesyłać pieniądze za granicę przy możliwie najmniejszym obciążeniu.”

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *