Nowe chłodzenie AiO od MSI w pierwszych informacjach

 Nowe chłodzenie AiO od MSI w pierwszych informacjach

Chłodzenia all-in-one coraz częściej witają w obudowach graczy. Taki wariant jest bowiem coraz tańszy, a także bardziej efektowny od tradycyjnego chłodzenia powietrzem. Spore znaczenie ma tutaj również wydajność oraz poziom głośności. MSI coraz śmielej poczyna sobie na tej właśnie odnodze rynku i tym razem prezentuje nam MEG CoreLiquid w wersjach S280 oraz S360. Od razu zaznaczamy – zdecydowanie nie będą to konstrukcje na każdą kieszeń.

Nowe chłodzenia MSI wyglądają obłędnie

Ogólny schemat tego rozwiązania wymusza niejako pewne rzeczy. Każde chłodzenie AiO składa się bowiem z wentylatorów, chłodnicy, bloku wodnego oraz odpowiednich rurek, doprowadzających płyn. MSI postanowiło jednak do maksimum wykorzystać dowolność i do swojego chłodzenia zaimplementowało ekran znajdujący się na bloku wodnym. Ten ma 2,4 cala i wykonany został w technologii IPS. Wyświetlić na nim można nie tylko temperaturę procesora, ale też godzinę, pogodę, a nawet własną grafikę. Z tego dodatku na pewno ucieszą się posiadacze przeszklonych obudów.

Poza tym, obudowa chłodnicy otrzymała delikatne przetłoczenia, a całość dopełnią wentylatory MSI MEG Silent Gale P14 w ilości dwóch sztuk lub Silent Gale P12 w ilości trzech sztuk, w zależności od modelu.

Specyfikacja techniczna MSI MEG CoreLiquid S

Niejako sercem całego układu jest bloko-pompka, siódmej już generacji. W tej wersji poprawiona została ogólna konstrukcja urządzenia, co ma przełożyć się przede wszystkim na zwiększoną wytrzymałość. Co więcej, zaimplementowano tu też mały wentylator, który ma za zadanie dbać o odpowiednią temperaturę sekcji zasilania MOBO oraz dysku SSD M.2.

Wspomniane wcześniej wentylatory to nowy model w gamie producenta. Wykorzystują one łożyska hydrodynamiczne, a także staranie zaprojektowane łopatki, co w połączeniu z podkładkami tłumiącymi drgania powinno dać naprawdę niezły efekt akustyczny. Czy CoreLiquid S będzie jednym z najcichszych chłodzeń? Tego dowiemy się po pierwszych testach, bowiem wskazania producenta nie zawsze pokrywają się z odczuciami użytkowników. MSI podaje, że mniejsze z urządzeń będzie generować 22,7 dB, natomiast większe – 24,9 dB.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *