Nowy Amazon Kindle na horyzoncie

 Nowy Amazon Kindle na horyzoncie

XXI. wiek to czas podróży, odkryć i nieustannego pędu. W tym świecie ciężko znaleźć czas i miejsce na relaks czy rozrywkę, którą zapewniają książki. Jednym z pomocnych rozwiązań jest jednak czytnik ebooków, którego schowamy do torby lub plecaka i zabierzemy nawet na drugi koniec świata. Jedna z najpopularniejszych serii doczekała się kolejnego członka rodziny – powitajcie Kindle Paperwhite 5.

Nowości? Przede wszystkim ekran

Nowy Paperwhite 5 wyposażony będzie w nieco większy ekran niż jego poprzednik. Mówimy tutaj o porównaniu 6,8 do 6 cali. Zwiększona została również rozdzielczość, co pozwoliło na utrzymanie 300 pikseli na cal.

Jeszcze lepszą informacją jest jednak wyposażenie czytnika w 17 diod LED, które mogą zmieniać zarówno moc świecenia, jak i jego temperaturę barwową. Dzięki temu każdy użytkownik jeszcze lepiej będzie mógł dostosować swojego Paperwhite do własnych potrzeb. Czytanie po ciemku oraz w samo południe nie powinno stanowić już większego problemu. Warto też w tym miejscu wspomnieć, że Paperwhite naprawdę mocno zbliża się do flagowca z portfolio Amazon Kindle, czyli Oasis. Ten model ma 25 diod LED.

Pozostałe rubryki specyfikacji nie są szczególnie oszałamiające. Użytkownicy otrzymają duży akumulator, który ma pozwolić na niezliczoną ilość przeczytanych książek na jednym ładowaniu, a także normę IPX8, która zapewni wodoszczelność. Dzięki temu nie trzeba się będzie martwić o zachlapania – te drobne i te większe. Całość konfiguracji dopełni też pamięć flash w ilości 8 gigabajtów.

Kindle Paperwhite 5 Signature Edition – czytnik na sterydach

Jeśli czytanie książek to wasza pasja i chcecie poświęcić jej jeszcze większy budżet, możecie zainteresować się Paperwhite 5 w wersji Signature Edition. Tutaj zmienia się naprawdę sporo rzeczy! Na pierwszy plan wysuwa się automatycznie dostosowujące się oświetlenie, a także bezprzewodowe ładowanie. Dodatkowo użytkownikom oddano aż 32 gigabajty pamięci.

Za tak wyposażony czytnik ebooków na pewno będzie trzeba zapłacić niemało. Podstawowa wersja Kindle 5 powinna jednak oscylować w okolicach 150 dolarów. Czytniki po premierze będzie można nabyć w oficjalnej dystrybucji, czyli na portalu Amazon.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *