Brakuje ci serii Galaxy Note? Następcy nie będzie, jednak mamy dobre wiadomości

 Brakuje ci serii Galaxy Note? Następcy nie będzie, jednak mamy dobre wiadomości

Seria Galaxy Note miała zarówno fanów, jak i przeciwników. Przede wszystkim wyróżniał ją rozmiar wyświetlacza, który na czasy świetności serii był naprawdę spory. Rozwój techniki poszedł jednak znacząco na przód, co przełożyło się też na mniejsze zainteresowanie Galaxy Note. Choć Samsung nie planuje na najbliższe lata premier czegoś na wzór tych urządzeń, nowy Galaxy S22 Ultra ma być naprawdę blisko swojego smartfonowego kuzyna.

Przede wszystkim rysik

Czy ktoś z niego w ogóle korzysta? Jeśli tak, na pewno będzie miał powód do radości wraz z premierą Galaxy S22 Ultra. Według pierwszych przecieków, ten właśnie model smartfona ma mieć wbudowany slot do przechowywania S-Pena. Niewątpliwie wygodne, bowiem S21 Ultra takiej funkcjonalności nie ma. Naturalną koleją rzeczy jest zatem, by nowy model Samsunga otrzymał też znaczące usprawnienia w działaniu tego akcesorium.

Specyfikacji technicznej nie znamy, jednak prawdopodobny wygląd już tak

Nieoficjalne grafiki wskazują na to, że Galaxy S22 Ultra będzie smartfonem dość kanciastym, co doskonale już znamy. Zmieni się jednak sposób osadzenia tylnych obiektywów, który jeszcze bardziej wyeksponuje te podzespoły. Panel będzie odstający i niemal niemożliwy do przeoczenia.

Z przodu z kolei użytkownicy otrzymają zakrzywiony na krawędziach ekran z kropką pośrodku – to oczywiście oko przedniej kamery. Stosunek wielkości wyświetlacza do całego frontu zdaje się być nader imponujący, a ramki są wręcz niezauważalne. U dołu znajdzie się miejsce na wcześniej omawiany rysik S-Pen, port USB-C oraz głośnik. Zabrakło jednak złącza 3,5mm jack.

Samsung Galaxy S22 Ultra idealny dla filmowca i fotografa?

Niewątpliwie nowe osadzenie obiektywów na tylnej części smartfona czemuś służy. Większe „wydobycie” panelu na zewnątrz może zwiastować lepsze podzespoły. Tak chyba właśnie będzie, bowiem Galaxy S22 Ultra ma oferować wideo 360 stopni czy renderowanie 5K. Niemal oczywiste będzie też zastosowanie budzącego podziw obiektywu głównego oraz pomocniczych – szerokiego kąta oraz makro. Dopełnieniem całej konstrukcji będzie najprawdopodobniej czujnik głębi oraz lampa flash, która wesprze użytkownika w ciężkich warunkach oświetleniowych.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *