Nowe zasilacze premium od EVGA

 Nowe zasilacze premium od EVGA

Zasilacz to jedna z tych rzeczy w komputerze, na której nie warto oszczędzać. To dzięki niemu podzespoły są nie tylko zasilane, ale również chronione przed niechcianymi przepięciami czy wahaniami dostarczanej mocy. Nie warto zatem oszczędzać na tym sprzęcie, a cały czas zmieniający się rynek zasilaczy komputerowych pokazuje, że użytkownicy coraz częściej przekonują się do markowych jednostek. Nową propozycję w tej gałęzi elektroniki zaprezentowała EVGA, jednak będą to raczej produkty dla entuzjastów.

SuperNOVA P5 – zasilacz dla fanów wysokiej jakości podzespołów

Nie da się ukryć, że to, co reprezentuje sobą nowy zasilacz EVGA, skierowane jest raczej do entuzjastów i fanów elektroniki. Mowa tutaj bowiem o konstrukcji ATX z certyfikatem Platinum i maksymalnej mocy nawet 1000W.

W ofercie są też słabsze warianty, a dokładniej mówiąc 650, 750 i 850 watów. Niezmiennie od mocy, SuperNOVA P5 oparta jest na pojedynczej linii +12V oraz japońskich kondensatorach Rybycon. Nie zabrakło też aktywnego systemu PFC oraz konwersji DC-DC. Lubicie tajemnicze skróty? Proszę bardzo! Nowe zasilacze EVGA to również zabezpieczenia OVP, UVP, OCP, OPP, SCP oraz OTP.

Porządek w obudowie? EVGA mówi: jak najbardziej!

Jedną z ogromnych zalet tej konstrukcji jest pełna modularność. Każdy z zestawu przewodów może być podłączony lub też spoczywać bezpiecznie w pudełku, co pozwoli ograniczyć ilość kabli w obudowie do niezbędnego minimum. Sama konstrukcja zasilacza nie jest specjalnie widowiskowa, a w zasadzie jedynym wyróżniającym się elementem jest niebieska kratka na wentylatorze oraz białe napisy informujące o producencie oraz modelu zasilacza.

Pod wcześniej wspomnianą niebieską kratką znaleźć można 135-milimetrowy wentylator, który zgodnie z informacjami producenta, ma pracować do 70% obciążenia z minimalną prędkością. Oznacza to zatem, że biorąc zasilacz z dużym zapasem mocy, będzie on słyszalny bardzo rzadko. Przy pełnym obciążeniu zasilaczy o największej mocy (850 i 1000W) warto mieć jednak na względzie, że wydobywający się z jednostki hałas będzie na poziomie do 30 dB.

Dobry zasilacz musi kosztować

SuperNOVA P5 można zakupić już w sklepie producenta. Cena modeli jest naprawdę różna, bowiem ich moc też sporo się od siebie różni. Najtańsza opcja, czyli 650W, wyceniona została na 169 dolarów. Najdroższa wersja 1000W to z kolei wydatek 259 dolarów.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *