Nowe monitory dla profesjonalnych graczy od AOC

 Nowe monitory dla profesjonalnych graczy od AOC

Monitor to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego stanowiska komputerowego. Gracze mają jednak zupełnie inne potrzeby niż pracownicy biurowi czy profesjonalni graficy. Tym pierwszym zależy przede wszystkim na ilości herców, która to ilość odpowiada za płynność wyświetlanego obrazu oraz opóźnieniu. AOC z serią Agon Pro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i udostępnia panele 144 oraz 240 Hz z czasem reakcji 1 ms.

Potężny monitor 31,5 cala – dla kogo takie urządzenie?

Pokaźnych rozmiarów ekran z pewnością docenią fani strategii czy gier MOBA. W połączeniu z odświeżaniem na poziomie 144 Hz daje to idealne połączenie właśnie dla takich produkcji. Agon Pro AG324UX poza ogromnym panelem IPS o rozdzielczości 4K ma w zanadrzu wsparcie technologii AMD FreeSync Pro oraz NVIDIA G-Sync.

Matryca IPS zastosowana w tym modelu nada się również do celów hobbystycznego obrabiania zdjęć czy tworzenia grafik. AOC Agon Pro posiada bowiem 99,8% odwzorowania barw z palety DCI-P3, a także 121% sRGB. Nie zabrakło również wsparcia dla VESA DisplayHDR 400.

Docierając do nieco bardziej widocznych elementów – Agon Pro oferuje wejścia HDMI 2.1 oraz DP 1.4, cztery porty USB 3.0 a także jedno złącze USB-C z Power Delivery 90W. Sam design monitora nie jest szczególnie rzucający się w oczy – mamy tutaj czerwone akcenty oraz symetryczne zdobienia, które mówią o tym, że jest to urządzenia dla graczy, jednak w totalnie bezinwazyjny sposób.

27 cali, 240 Hz, FHD – czy można chcieć więcej?

Mniejszy z serii Agon Pro znajdzie zastosowanie przede wszystkim wśród zapalonych fanów „strzelanek”. AG274FZ posiada matrycę 27 cali IPS o rozdzielczości Full HD oraz odświeżaniu 270 Hz. W połączeniu z czasem reakcji na poziomie 1 ms oraz szerokim zakresem konfiguracji ustawienia, jest to naprawdę niezła propozycja dla wszystkich mniej lub bardziej profesjonalnych graczy.

W przypadku AG274FZ mamy jednak do czynienia z nieco słabszym wyświetlaczem, bowiem ten generuje już „tylko” 110% pokrycia palety sRGB oraz 85% DCI-P3. W kwestii designu urządzenia nie zmieniło się wiele – poza mniejszymi wymiarami mamy do czynienia praktycznie z tym samym.

Grzegorz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *