Xbox Cloud Gaming na Xboxie One jeszcze w tym roku!

 Xbox Cloud Gaming na Xboxie One jeszcze w tym roku!

Nie da się ukryć, że Microsoft wraz ze swoim abonamentem Game Pass podbił rynek gier wideo i stał się prawdziwą rewelacją ostatnich lat. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a często nawet mniej, dzięki licznym promocjom, usługa oferuje dziesiątki gier różnych gatunków. Co więcej, przedsiębiorstwo z Redmond postanowiło wejść w usługę streamingu – nie inaczej jak z wielkim przytupem. Choć początkowo Xbox Cloud Gaming dostępne było tylko na urządzenia mobilne, aktualnie baza obsługiwanej elektroniki zwiększa się. Już niedługo do zacnego grona dołączy też Xbox One, czyli poprzednia generacja konsoli od Microsoftu.

Cloud Gaming zbawieniem?

Nie da się ukryć, że granie w chmurze to jedno z ciekawszych odkryć technologicznych ostatnich lat. Dzięki niemu niepotrzebny jest zaawansowany sprzęt gamingowy czy konsole najnowszej generacji, a wystarczy jednie podstawowe urządzenie i stabilne, dość szybkie łącze internetowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu gry AAA można uruchomić nawet na smartfonie! W połączeniu z abonamentem Game Pass, Microsoft stworzył prawdziwie pożądaną przez graczy usługę.

Czy tak będzie wyglądać przyszłość gier? Wszechobecne abonamenty sprawiają, że coraz mniej osób posiada gry czy inne przedmioty na własność. Leasing konsumencki na samochody, kredyty hipoteczne, usługi abonamentowe – to wszystko wprowadza nas do świata, gdzie za drobną miesięczną opłatą możemy stać się posiadaczami naprawdę ciekawych dóbr. Patrząc na popularność Game Passa, a także jego rozwój, wydaje się że to właśnie może być przyszłość gamingu.

Lista urządzeń kompatybilnych z Cloud Gaming niedługo się powiększy

Microsoft usilnie stara się wprowadzić do swojej usług gry w chmurze kolejne urządzenia. Aktualnie poza smartfonami i tabletami są to komputery osobiste. Podczas targów Gamescom dowiedzieliśmy się jednak, że jeszcze w tym roku Cloud Gaming rozszerzy się o konsole obecnej oraz poprzedniej generacji. Mowa oczywiście o Xboxie. Ktoś mógłby zapytać: po co posiadaczowi Xboxa Series S/X taka usługa? Spieszymy z wyjaśnieniem! Przede wszystkim granie w chmurze oszczędza miejsce na dysku oraz czas, potrzebny na pobranie produkcji, które nierzadko przekraczają 100 GB.

Nieco łatwiej wytłumaczyć obsługę Cloud Gaming na konsolach poprzedniej generacji, czyli Xbox One. Posiadacze tych konsol nie mogą przecież cieszyć się takimi samymi grami, jak właściciele Series S/X. Microsoft dba jednak o swoich klientów, nawet tych, którzy w ostatnim czasie nie wydali pieniędzy na ich produkty. Dzięki Cloud Gaming będą oni mogli doświadczyć dokładnie tych samych wrażeń, co osoby zaopatrzone w Xboxa Series S/X bez konieczności nabywania tej konsoli. Brzmi to nieco utopijnie, prawda?

Co ciekawe, szeroko zakrojone plany Microsoftu obejmują też włączenie usługi Cloud Gaming na telewizorach ze SmartTV. Te pojawiają się coraz częściej nawet w polskich domach, co oznacza, że na pewno i tutaj gigant z Redmond znalazłby swoich fanów. Na informacje dotyczącą tego rozszerzenia usług przyjdzie nam jeszcze poczekać, bowiem włodarze nie są jeszcze pewni, kiedy Cloud Gaming będzie mógł zadebiutować na telewizorach.

Jak otrzymać dostęp do Xbox Cloud Gaming?

Sprawa jest nader prosta. Xbox Cloud Gaming dostępny jest dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, czyli usługi, która w oficjalnym sklepie Microsoftu kosztuje 55 złotych miesięcznie. Warto jednak zauważyć, że gracze wcale nie muszą płacić tej ceny. Sam wydawca kusi promocją, gdzie pierwszy miesiąc można wypróbować za zaledwie cztery złote. Potem wystarczy tylko czaić się na liczne promocje, gdzie miesięczny koszt abonamentu można zbić nawet o kilkadziesiąt procent i to bez żadnych haczyków!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *