Rynek zakładów e-sportowych wciąż budzi poważne zainteresowanie inwestorów w drugim kwartale 2021

 Rynek zakładów e-sportowych wciąż budzi poważne zainteresowanie inwestorów w drugim kwartale 2021

Rosnący fenomen e-sportu i gier wyczynowych nadal szaleje w 2021 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów ze względu na ogromne możliwości. Globalny rynek zakładów e-sportowych, który do 2025 r. osiągnie 13 miliardów dolarów, jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie, a firmy i inwestorzy chcą zdobyć udział.

Esports Entertainment być może dołączył do tego prawie kosmicznego wyścigu jako pierwszy, ale mobilna firma esportowa Skillz Inc. rozpaliła sektor w grudniu 2020 r., kiedy dołączyła do nowojorskiej giełdy papierów wartościowych za pośrednictwem przejęcia spółki wartości 3,5 miliarda dolarów.

Zaś całkiem niedawno Esports Technologies rozpoczął handel na Nasdaq. Podobny los może spotkać też Good Gamer Corp., firmę zajmującą się grami fantasy i technologią e-sportową, która właśnie uruchomiła platformę zarządzania turniejami. Gdyby tylko w ich ofercie znalazło się nieco bardziej rozwinięte online casino, wielu graczy byłoby w niebie! Sama platforma daje wydawcom gier Unity Software Inc. możliwość organizowania zawodów na prawdziwe pieniądze .

Good Gamer Corp., który planuje wejść na giełdę poprzez umowę fuzji z Credent Capital Corp., uruchomił w Ameryce Północnej wersję beta swojej opartą na umiejętnościach platformy do zarządzania turniejami na prawdziwe pieniądze. Celem tego działania jest rozszerzenie ekosystemu gier i danie wydawcom gier mobilnych możliwość generowania dodatkowych przychodów ze swoich gier w czasie, gdy stawki CPM reklam spadają.

Platforma Good Gamer daje wydawcom gier mobilnych na iOS i Androida z Unity możliwość zintegrowania zestawu do projektowania oprogramowania GoodGamer TMP i oferowania konkursów na prawdziwe pieniądze w swoich mobilnych grach typu casual opartych na umiejętnościach. Łączy również graczy z całego świata, umożliwiając im odpowiedzialne współzawodnictwo w turniejach wieloosobowych i rywalizację o nagrody, gdzie zdobyć mozna prawdziwe pieniądze. Zaprojektowany z myślą o wysokiej skalowalności, Good Gamer TMP będzie mógł obsługiwać wszystkie istotne kategorie gier opartych na umiejętnościach.

Uruchomienie Good Gamer TMP następuje bardzo niedawno po tym, jak firma ogłosiła zamknięcie ostatniej transzy oferty prywatnej z 4 milionami dolarów przychodu. Jednocześnie Good Gamer ujawnił, że planuje wejść na giełdę Toronto Venture Exchange po podpisaniu umowy o połączeniu z firmą Credent Capital Corp.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy Good Gamer wprowadza na rynek produkt do gier mobilnych. We wrześniu ubiegłego roku firma wprowadziła na rynek indyjski aplikację GoodGamer Daily Fantasy Sports and Esports Gaming, zaraz przed sezonem IPL 2020. Platforma szybko zdobyła 250 000 zarejestrowanych graczy w pierwszym miesiącu i od tego czasu rozrosła się do prawie 500 000 graczy.

E-sport rósł i zyskiwał popularność na całym świecie jeszcze przed 2020 r., ale globalny kryzys zdrowotny zdecydowanie przyspieszył ten wzrost. Ponieważ tradycyjne sezony sportowe znacznie się opóźniły w zeszłym roku, zarówno hazardziści, jak i fani sportu zwrócili uwagę na e-sport. I chociaż branża nie była odporna na skutki COVID-19, globalne przychody z e-sportu nadal przekroczyły 950 milionów dolarów w 2020 roku. Zwiększone zainteresowanie e-sportem stworzyło również szereg nowych spółek giełdowych, z których wiele weszło na rynek wysokie wyceny i mocne bilanse.

Najlepszym przykładem jest Skillz Inc., internetowa platforma do rywalizacji dla graczy online, która weszła na giełdę w grudniu 2020 r. z wyceną 3,5 miliarda dolarów. Od tego czasu firma nadal udowadnia, że ​​jest godnym konkurentem na rynku, podpisując ostatnio wieloletnią umowę z NFL i przewyższając oczekiwania analityków co do wyników za I kwartał 2021 r.

Inną firmą, która również niedawno rozpoczęła swoją przygodę z giełdą, jest firma Esports Technologies. Jej IPO to był naprawdę gorący start! Jeszcze niecały miesiąc wcześniej firma, która oferuje zakłady na prawdziwe pieniądze na wydarzenia e-sportowe z całego świata, ogłosiła ponowne uruchomienie Gogawi.com, jedynego w swoim rodzaju miejsca bukmacherskiego dostępnego w ponad 140 jurysdykcjach.

Nie można pominąć również w tym rankingu Esports Entertainment, jedynej platformy do zakładów w USA dedykowanej e-sportowi. To również miejsce, gdzie można liczyć na naprawdę niesamowitą rozrywkę i prawdziwe, zdrowe, sportowe emocje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *