Netflix z nowym narzędziem kontroli rodzicielskiej

 Netflix z nowym narzędziem kontroli rodzicielskiej

Netflix wprowadza nowe narzędzie, pozwalające lepiej zarządzać profilami oraz dostępem do treści dla młodszych widzów. Kids Activity Report, bo właśnie tak się nazywa nowość od Netflix, pomoże rodzicom nie tylko filtrować treści, które oglądają ich pociechy, lecz także zrozumieć, co tak naprawdę one lubią. Obecnie narzędzie jest testowane w wybranych krajach.

Kids Activity Report: opis narzędzia

Kids Activity Report, czyli raport aktywności dziecka to krótkie sprawozdanie, które będzie dostawać każdy rodzic, który używa kontroli rodzicielskiej Netflix. Co będzie zawierać taki raport? Informację na temat tego, co najchętniej ogląda dziecko (seriale, programy, dokumenty), kto jest jego ulubionym bohaterem. Na podstawie jego zainteresowań Netflix wysyła listę rekomendowanych tytułów.

Kids Activity Report zawiera różne kolorowanki (postacie z seriali i programów dla dzieci), które można wydrukować oraz zestaw pytań, dotyczący ulubionych programów, filmów, seriali dzieci.

„Spodziewamy się, że nowe narzędzie pomoże rodzicom nawiązać lepsze relacje ze swoją pociechą poprzez zrozumienie tego, co ona ogląda. Można to zrobić nawet bez konieczności oglądania ulubionych seriali czy programów swego dziecka” – powiedział Michelle Parsons, dyrektor ds. innowacyjnych rozwiązań produktowych Netflix dla dzieci i rodziny w wywiadzie dla The Verge.

Jeżeli z kolei dziecko nie chce, by rodzice śledzili jego nawyki oglądania na Netflix, można w każdym momencie zrezygnować z takiego raportu.

Oprócz wyżej wspomnianego narzędzia Netflix testuje jeszcze jedną nową funkcję – profil rodzinny. W profilu rodzinnym Netflix można będzie przechowywać tytuły, oznaczone jako „family-friendly”.

Konta Netflix są zaprojektowane z myślą o indywidualnych zainteresowaniach użytkowników. Specjalnie opracowany algorytm ma podstawie zainteresowań użytkownika, tworzy listę polecanych tytułów.

„Profil rodzinny został stworzony z myślą o wspólnym rodzinnym oglądaniu tych tytułów, które są najbardziej odpowiednie dla określonych grup odbiorców” – powiedział Parsons.

W profilu rodzinnym nie będzie możliwości wyświetlania tytułów z oznaczeniem R i NC-17. Wyłącznie filmy i programy z oznaczeniem PG-13 i TV-14.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *