Christopher Nolan ostro skrytykował decyzję WarnerMedia

 Christopher Nolan ostro skrytykował decyzję WarnerMedia

Brytyjski reżyser i scenarzysta Christopher Nolan negatywnie wypowiedział się na temat decyzji Warner Bros. podjętej 4 grudnia o tym, że wszystkie filmowe premiery planowane na przyszły 2021 rok odbędą się w kinach i w serwisie streamingowym HBO Max (chodzi o tzw. dystrybucję hybrydową). Reżyser nazwał HBO Max najgorszą platformą.

„Nie mogłem w to uwierzyć. Zwłaszcza w sposób, jaki to zrobili. Jest wokół tego wiele kontrowersji, ponieważ nikogo o tym nie uprzedzili. Tu chodzi o to, jak traktuje się filmowców, gwiazdy i ludzi, którzy dużo włożyli w te projekty. Zasłużyli na rozmowę o tym, co się stanie z ich pracą. Niektórzy reżyserzy i gwiazdy poszli spać w nocy, myśląc, że pracują dla najlepszego studia filmowego, a obudzili się, by się dowiedzieć, że pracują dla najgorszej usługi przesyłania strumieniowego” – powiedział Christopher Nolan w jednym z wywiadów.

Branża filmowa wyraża swój sprzeciw

Decyzja WarnerBros. wywołała oburzenie nie tylko u Christophera Nolana. Swoje niezadowolenie wyrazili też prezesi Legendary Pictures, którzy postanowili wycofać z dystrybucji streamingowej swoje filmy – Diuny oraz Godzilli kontra Konga. Krążą pogłoski, że studio nawet chce pozwać Warner Bros. za ich decyzję.

The Independent Cinema Alliance, związek niezależnych kin działających w USA, oświadczył, że są niezadowoleni i zawiedzeni. Nawołuje studio, by wróciło do tworzenia ekskluzywnych treści kinowych.

„Wyjątkowe czasy wymagają podejmowania wyjątkowych decyzji. The Independent Cinema Alliance jest jednak rozczarowany kontrowersyjną decyzją WarnerMedia, dotyczącą hybrydowej dystrybucji filmów w przyszłym roku. WarnerMedia ma rację w tym, że posiada niezwykle cenne treści, ale musi wiedzieć, że kinowa ekskluzywność jest tym, co podnosi ich wartość. Dostępność w streamingu na pewno tego nie robi” – stwierdził The Independent Cinema Alliance.

Za kulisami wiele gwiazd wyraziło swoje niezadowolenie takimi praktykami studia, między innymi Denis Villeneuve, Margot Robbie, Keanu Reeves, Angelina Jolie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *