Cosmos Video pozyskała finansowanie od LocalGlobe

 Cosmos Video pozyskała finansowanie od LocalGlobe

Cosmos Video – nowoczesna, niezawodna platforma wideo do prowadzenia grupowych spotkań, współpracy online i do grania. Po jej uruchomieniu możesz tworzyć pokoje wirtualne. Obecnie gromadzi już około 2 mln użytkowników. Twórcami Cosmos Video są Rahul Goyal i Karan Bawej, którzy wcześniej kierowali działami projektowymi w Citymapper i TransferWise. Użytkownicy mogą nie tylko rozmawiać na czacie, ale też grać w różne gry ze swoimi kolegami. Aby rozpocząć rozmowę z wybraną osobą, musisz przybliżyć swój awatar do jej awatara. Po tym możesz rozpocząć z nią czat wideo. Działa na podobnej zasadzie, jak Zoom czy Microsoft Teams.

Cosmos Video to nie tylko aplikacja społecznościowa, lecz także możliwość tworzenia dokumentów i tablic w arkuszach Google i korzystania z Figma. Użytkownicy platformy mogą organizować grupowe rozmowy wideo, wspólne granie w różne gry planszowe, gromadzić się przy stole, by nieco sobie pogawędzić.

Obecnie Cosmos jest testowany w wersji beta przez wybrane firmy do obsługi swoich biur i imprez towarzyskich, organizowania spotkań grupowych oraz spotkań rodzinnych.

„Po wybuchu pandemii byliśmy świadkami wzrostu produktywności w naszych zespołach, ale jednocześnie ludziom brakowało atmosfery, panującej w biurze. Platformy do spotkań online świetnie nadają się do organizowania wideokonferencji, ale brakuje im spontaniczności. Cosmos to sposób na przywrócenie tej ludzkiej więzi, której brakuje nam, gdy pracujemy w trybie home office. Cosmos to wyjątkowy wirtualny świat, w którym możemy zagrać w różne gry z kolegami po pracy lub zgromadzić się przy świątecznym stole, by złożyć życzenia urodzinowe swemu koledzy” – powiedział współzałożyciel Cosmos, Rahul Goyal.

Cosmos Video otrzymało fundusze na rozszerzenie swojej działalności

Cosmos Video w ramach rundy inwestycyjnej pozyskała 2,6 mln dolarów od LocalGlobe, przy udziale Entrepreneur First, Andy Chunga i Philippa Moehringa (AngelList) oraz Omida Ashtari’ego (były prezes Citymapper) na rozwój platformy.

„Byliśmy pod wrażeniem wizji i potencjału Cosmos” – powiedział jeden z partnerów LocalGlobe, George Henry.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *