Aplikacja nawigacyjna Waze na ekranie głównym Apple CarPlay

 Aplikacja nawigacyjna Waze na ekranie głównym Apple CarPlay

Apple CarPlay to system, który łączy iPhone z samochodem, dzięki któremu kierowca ma dostęp do funkcji i aplikacji z telefonu. Zamiast szperać w telefonie, korzysta z ekranu systemu multimedialnego samochodu. CarPlay to dostęp do map Apple’a, muzyki z serwisu Apple Music, audiobooków, esemesów oraz rozmów telefonicznych. CarPlay można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego, przycisków przy kierownicy\w samochodzie i asystentki głosowej Siri.

Waze to darmowa społecznościowa aplikacja nawigacyjna Google, informująca o natężeniu ruchu. Przyłączając się do innych kierowców ze swego miasta, będziesz na żywo informowany o korkach i sytuacji, panującej na drogach. To właśnie z bazy aplikacji nawigacyjnej Google Maps pobiera informacje do wytyczenia trasy dojazdu. Aplikację Waze można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android, iOS i Windows Phone.

Aplikacja Waze działa w widoku podzielonego ekranu CarPlay

Apple aktywnie współpracuje z twórcami różnych aplikacji nawigacyjnych. CarPlay zostało wzbogacone w Google Maps i Waze, które całkiem niedawno pojawiły się na ekranie głównym.

Na początku grudnia bieżącego roku Google zaprezentowało najnowszą wersję aplikacji Waze. Użytkownicy aplikacji od teraz mają dostęp do podglądu trasy na ekranie głównym CarPlay, bez konieczności uruchamiania Waze w pełnym ekranie.

Na ekranie jednocześnie można wyświetlić informacje na temat trasy, podgląd oraz sterować na przykład muzyką z serwisu Apple Music. Zostaniesz też poinformowany o tym, który pas należy zająć, jeżeli chcesz na przykład skręcić w lewo czy zjechać z autostrady. Na ekranie można zobaczyć mapy, informację o czasie dojazdu, obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Dashboard CarPlay – funkcja dzieleniu ekranu w systemie CarPlay została dodana razem z systemem iOS 13. Na początku jednak była dostępna tylko i wyłącznie z mapami firmy Apple. W iOS 13.4 z kolei dodano możliwość wyświetlania interfejsu nawigacji firm trzecich na głównym pulpicie oprogramowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *