GoHenry pozyskała 40 milionów dolarów w ramach rundy inwestycyjnej

 GoHenry pozyskała 40 milionów dolarów w ramach rundy inwestycyjnej

Firma GoHenry powstała w 2012 roku. Jak podkreśla Louise Hill, współzałożycielka firmy i dyrektor ds. operacyjnych, w momencie powstania firmy nie było na rynku żadnej innej usługi, która pozwalałaby dzieciom wydawać pieniądze w taki sam sposób jak dorośli, czyli za pomocą kart debetowych i kredytowych. Ponadto firma stworzyła specjalny program edukacji finansowej dla dzieci. Istnieje na rynku od 8 lat i do tej pory zaufało jej już ponad 1,2 mln klientów.

GoHenry to produkt finansowy, skierowany do rodziców i dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Dziecko otrzymuje spersonalizowaną kartę debetową pre-paid, na którą rodzice przelewają pieniądze z własnej karty. Dziecko otrzymuje również do karty zwykły PIN i może wypłacać pieniądze z bankomatu, robić zakupy w sklepach oraz online.

Poza tym rodzice i dzieci mogą korzystać z aplikacji w telefonie, dzięki której mają możliwość sprawdzać stan konta, transakcje, doładowywać kartę. Rodzice mogą wprowadzać miesięczne i tygodniowe limity. Karta GoHenry to też system obowiązków domowych i nagród.

Opłaty w GoHenry: po 3 miesiącach free za kolejne zapłacimy £1.97 miesięcznie, czyli opłata roczna w pierwszym roku wyniesie £17.73 i £23.64 w kolejnych.

GoHenry otrzymało „zastrzyk finansowy” na rozszerzenie swojej działalności

GoHenry w ramach rundy inwestycyjnej pozyskała 40 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności firmy. Ma zamiar przyspieszyć ekspansję w USA i Wielkiej Brytanii oraz kontynuować program edukacji finansowej od małego.

Firma GoHenry pozyskała od Edison Partners, Gaia Capital Partners, Citi Ventures i Muse Capital kolejne „zastrzyki” kapitału, aby wejść w nową fazę rozwoju.

Wcześniej startup zebrał około 30 milionów dolarów od przyjaciół i rodziny oraz dzięki społecznościowemu finansowaniu udziałowemu (finansowanie firmy na etapie rozwoju, w której potrzebny kapitał zapewniają małe wpłaty od wielu osób). GoHenry otrzymała wpłaty już od 5 tysięcy osób. Połowa z nich to klienci firmy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *